Skelbimai

 

 

 

 

PASIKEITUSI Į MOKYKLĄ PRIĖMIMO TVARKA

 

2020 m. vasario 26 d. savivaldybės taryba patvirtino naują vaikų priėmimo į ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes tvarkos aprašą. (Tvarkos aprašas). (Prašymo forma).

 

 

 

 

INFORMACIJA KOREPETITORIUI, LAISVAI SAMDOMAM MOKYTOJUI AR

KETINANČIAM TOKIU TAPTI

 

 

 

KAS KEISIS VAIKŲ MAITINIME NUO RUGSĖJO 1 d.

 

https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/a8d14e5046e311e8ade598b2394a491d

 

 

 

Plačiau

 

 

 

 

KEIČIASI MOKESČIO UŽ IŠLAIKYMĄ DARŽELYJE TVARKA

 

Nuo 2017 m. rugsėjo 1 d. keičiasi mokesčio už darželį tvarkos apraš 9.4 punktas.

 

Išsami informacija

 

 

 

Nuo 2016 metų rugsėjo - privalomas priešmokyklinis ugdymas

 

                 Nuo šių metų rugsėjo 1-osios visi šešerių metų vaikai privalės lankyti priešmokyklinio ugdymo grupes. Privalomą priešmokyklinį ugdymą įteisino Seimas, priimdamas Švietimo įstatymo pataisas.

                 „Ilgalaikių tyrimų duomenys rodo, kad kokybiškas ikimokyklinis ir priešmokyklinis ugdymas daro teigiamą poveikį visų vaikų, ypač augančių socialinės rizikos ir socialinės atskirties sąlygomis, tolesnei socialinei emocinei raidai, padeda mažinti skurdą. Ankstyvoji vaiko patirtis lemia, kaip jam seksis mokytis toliau“, – projekto pristatymo metu sakė švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.

                 Leisti į priešmokyklinio ugdymo grupę bus galima ir penkiametį, jeigu jis bus pakankamai subrendęs tokiam ugdymui. Pastaraisiais metais pagal priešmokyklinio ugdymo programą ugdoma 96 proc. šešiamečių.

                 Priešmokyklinėse grupėse šešiamečiai susipažįsta su raidėmis ir skaičiais, tačiau pagrindinis priešmokyklinio ugdymo tikslas nėra išmokti skaityti ir rašyti. Vaikai mokosi bendrauti su bendraamžiais ir suaugusiais, būti ir veikti kolektyve, draugauti, spręsti problemas.

                 Ankstyvajam vaikų ugdymui skiriamas vis didesnis dėmesys visoje Europoje. Kai kurios šalys ankstina privalomo mokymosi pradžią, į mokyklą keliauja keturmečiai ir penkiamečiai vaikai.

 

 

 

 

 

KEIČIASI MOKESČIO UŽ IŠLAIKYMĄ DARŽELYJE TVARKA

 

Nuo 2016 m. sausio 1 dienos keičiasi mokėjimo nuolaidų už darželį tvarka.

 

50 procentų mokės tėvai, kai:

  •  vaikas turi  tik vieną iš tėvų: kitas iš tėvų miręs, nenurodytas vaiko gimimo liudijime, teismo pripažintas dingusiu be žinios ar nežinia kur esančiu;
  • šeima augina tris ar daugiau vaikų iki 18 metų ar vyresnių, kurie mokosi bendrojo ugdymo mokykloje arba aukštojoje mokykloje pagal nuolatinių studijų programą (iki 24 metų amžiaus);
  • vaikas auga mokinių ar studentų šeimoje, kurioje bent vienas iš tėvų mokosi bendrojo ugdymo mokykloje arba aukštojoje mokykloje pagal nuolatinių studijų programą;
  • vienas iš tėvų atlieka tikrąją karinę tarnybą;
  • šeima gauna socialinę pašalpą.

 

Išsami informacija

-----------------

 

 

MOKESČIO UŽ IŠLAIKYMĄ DARŽELYJE TVARKA

 

 

Mokesčio už darželį tvarkos aprašas.
Išsami informacija.